Novinky a články o účetnictví

účetní blog
google facebook reklama
Účetní a daňové tipy

Reklama na Facebooku, nebo na Googlu – co to znamená?

Pokud se chcete dostat více do podvědomí potenciálních klientů, je vhodné se zaměřit na reklamu. Tyto služby nabízí také známé online platformy Google a Facebook. Jenže tyto zmíněné podniky nesídlí v tuzemsku, a tak Vám přijde faktura z Irska. Co to znamená?

datová schránka komunikace
Účetní a daňové tipy

Datová schránka – pomocník v komunikaci

Od ledna 2023 bude stát automaticky vytvářet datové schránky pro podnikající subjekty, které datovou schránku ještě nepoužívají. Bude se jednat tedy například o různé spolky, nadace, nebo také živnostníky.

zmena při živnostenském oprávnění
Účetní a daňové tipy

Změny při živnostenském oprávnění

Každý den nás může potkat spousta nečekaných situací, které mohou ovlivnit osobní, i pracovní životy. Co když ale jste OSVČ a nějaká nečekaná situace se začne týkat i Vás? Jaké tedy jsou možnosti změn u živnostenského oprávnění?

paušální daň 2023
Účetní a daňové tipy

Paušální daň 2023

Od ledna roku 2021 mohou OSVČ hradit tzv. paušální daň, díky které zvládnou splnit své tři povinnosti najednou. Jedná se o zdravotní pojištění, sociální pojištění a zálohu na daň z příjmů.

odregistrace od dph
Účetní a daňové tipy

Zrušení registrace k DPH

Rozlišujeme dva druhy registrace k DPH – dobrovolnou a povinnou. Ať už jste se stali zpočátku plátci dobrovolně, nebo ze zákona, podmínky odregistrace jsou stejné pro obě varianty.

daňová kontrola
Účetní a daňové tipy

Daňová kontrola

Daňová kontrola se může týkat každého podnikatele, a u každého určitě budí hrůzu. Jak z daňové kontroly vyjít co nejlépe? Zachovejte klidnou hlavu.

typy pracovních úvazků
Účetní a daňové tipy

Typy pracovních úvazků

Existuje několik druhů vztahu mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem. Jaké to jsou, jaké mezi nimi jsou rozdíly a který se komu vyplatí?

co je bitcoin
Účetní a daňové tipy

Co je Bitcoin?

Bitcoin je virtuální měna, která funguje na základě algoritmu a neřídí ji žádný stát. Zároveň nemá ani svého oficiálního známého vlastníka.

podklady pro daňové přiznání
Účetní a daňové tipy

Podklady pro daňové přiznání

Které podklady si musím připravit, aby daňový poradce mohl správně zpracovat mé daňové přiznání? V tomto článku najdete souhrn podkladů pro zpracování daňového přiznání.

zdanění investic
Účetní a daňové tipy

Zdanění investic

Češi začali během Covidu investovat, musí se tedy naučit zisky danit. Jak se zisky z akcií, dividend nebo kryptoměn daní?