změna od 1.1.2024

  • změna od 1.1.2024

    Příspěvek od uživatele Veronika dne 3. 1. 2024 v 15:16

    Jak je to prosím od nového roku s pobyty v restauraci či firemní akce pro kolegy nebo klienty? Slyšela jsem, že se budou muset dělat seznamy účastníků a to se bude dodaňovat jako nepeněžní plnění ve mzdě.
    Co je na tom prosím pravdy a jaké jsou tedy nyní varianty, když se berou například důležití klienti na oběd a nebo máme firemní teambuilding?

    Jana odpověděl/a před 3 měsíce, 2 týdny 2 Členové · 3 Odpovědi
  • 3 Odpovědi
  • blank

    Jana

    Člen
    4. 1. 2024 v 12:56

    Dobry den, kolegyne se jeste neprokousala 46 strankovym materialem, takze zatim jen info na 80%. Melo by zustat nedanovym nakladem. Jeste k tomu pak doplnime finalni info.

    • blank

      Veronika

      Člen
      4. 1. 2024 v 13:00

      Děkuju, budu ráda za finální informaci. Protože mi více účetních sdělilo jiné názory a nebo to zatím nijak neřeší. Metodické informace mám vytištěné taky, ovšem já z toho o moc více chytřejší nejsem 🙂

    • blank

      Jana

      Člen
      4. 1. 2024 v 13:43

      tak uz vime 🙂

      pracovní snídaně, obědy, večeře – v přiměřené míře – není předmětem daně, pokud by to byl pracovní oběd na služební cestě, tak krácení stravného

      akce pořádané zaměstnavatelem ( tembuildingy ) pokud pořádá zaměstnavatel pro omezený okruh – zamci + rodinní příslušníci –

      osvobozený příjem pro zamce ( tedy poskytnuté nepeněžní plnění )

      “příjmy plynoucí z účasti zaměstnance nebo jeho rodinného příslušníka na sportovní nebo kulturní akci pořádané zaměstnavatelem pro omezený okruh účastníků, pokud vzhledem k její povaze je pořádání takové akce zaměstnavateli obvyklé a její forma a rozsah jsou přiměřené”

Log in to reply.

blank