AML zákon

  • AML zákon

    Příspěvek od uživatele Lucie dne 24. 1. 2024 v 18:02

    Dobrý den, zpracovávám účetnictví pro firmu, autodopravu. Každý měsíc mají odpočet na DPH cca 70 tis. za PHM. Klienta jsem upozornila na důsledné vedení knihy jízd, požadovala jsem po něm dokumenty, jakým způsobem jsou služby poskytovány – v majetku firmy není žádné auto, údajně jsou firmě 3 auta pronajímána – smlouvy o pronájmu doteď nedodal, nájem z firmy také žádný hrazen není. Faktury přijaté a vydané se střídají pouze mezi dalšími 2 firmami – jedna česká, druhá slovenská. Přičemž teď řeším, že ve výpisu není úhrada FAV cca na 500 tis., na faktuře uveden bankovní převod – klient mi řekl, že faktura byla uhrazena ve dvou splátkách a v hotovosti – PPD dodá. Pak FAP cca na 230 tis. údajně také placena přes pokladnu i když na fa je bankovní převod. Je tohle prosím v pořádku? Uhradit takto fakturu ve 2 splátkách, aby nebyl překročen limit hotovostní transakce, i když je na faktuře uveden bankovní převod? Mě to připadá, jako pouhé přeposílání peněz mezi firmami, které se reálně neděje. Neměla bych to podle AML zákona hlásit? Nebo je to takto dle zákona “čisté”. Moc děkuji

    Lucie odpověděl/a před 3 měsíce 1 Člen · 0 Odpovědi
  • 0 Odpovědi

Omlouváme se, nebyly nalezeny žádné odpovědi.

Log in to reply.

blank